Proponujemy naszym klientom różne miejsca sesji ślubnej w plenerze. Ale to od Państwa zależy w jakiej scenerii zrobimy zdjęcia ślubne. Zawsze staramy się by wykonanie fotografii w plenerze było również dobrą zabawą. Na fotografiach trzeba wypaść naturalnie. Co prawda w różnych pozach, ale bez napięcia. Sesja fotograficzna powinna być pozytywnym przeżyciem. A zdjęcia pamiątką na całe życie.
Fotografia ślubna
Fotoksięga – format 30×30 cm
![]() |
![]() |
Fotoksięga jest wspaniałą pamiątką. Duży wybór wzorów, materiałów na okładki, formatów, innych dodatków daje możliwości wykonania projektu zgodnego z Państwa gustem. Najczęściej wybierany format fotoksięgi, to 30 x 30 cm. Standardowa ilość stron, to dwadzieścia (czyli 10 rozkładówek). Możliwa ilość rozkładówek aktualnie wynosi od 5 do 35. Używane do wykonania fotoksiążek papiery fotograficzne mają strukturę metalic lub jedwab (najczęściej wybierany).
Zdjęcia ślubne
Dzień ślubu jest najpiękniejszym i najważniejszym dniem dwojga ludzi związanych uczuciem miłości. Zadaniem fotografa ślubnego jest zaklęcie w obrazach opowieści o tym dniu. Każda niezwykła chwila powinna być zapamiętana.
- Fotografia ślubna Dziekanowice
- Zdjęcia ślubne Rogalin
- Fotografia ślubna Poznań (2013)
- Fotografia ślubna (2014)
- Fotografia ślubna Poznań
Fotografia ślubna w Wielkopolsce
Fotografia ślubna – Most Biskupa Jordana w Poznaniu
Fotografia ślubna w plenerze.
Wykonywane przez nas sesje zdjęciowe w plenerze mają różny charakter. Dla każdej pary staramy się wybrać nową scenerię zdjęć. Chyba, że nowożeńcy mają swoje ulubione miejsce, na przykład związane z pierwszą randką, zaręczynami, ulubionym hobby, itp.
Fotografia ślubna w plenerze łączona jest niekiedy z usługą wideofilmowania. Dodatkowe sceny nakręcone podczas sesji zdjęciowej w plenerze wzbogacają scenariusz filmu ślubnego.
Fotoksięga
Fotoksięga, to bezkompromisowa jakość, którą definiują
najbardziej wymagający klienci.
Szeroka gama okładek, dodatków i akcesoriów umożliwia zaprojektowanie fotoksięgi, która będzie odpowiadała Państwa indywidualnym potrzebom.
Zwyczaje ślubne
Osoby, które biorą ślub, niezależnie od wieku określane są mianem młodej pary. Przeważnie po ceremonii zaślubin odbywa się uczta i zabawa weselna. Tym wydarzeniom towarzyszą różne zwyczaje, które są odmienne w zależności od kręgu kulturowego, z jakiego wywodzi się młoda para.
W tradycji polskiej pojawiły się nowe zwyczaje, jak np. wprowadzenie panny młodej do kościoła przez ojca, lista prezentów ślubnych, sesja zdjęciowa w plenerze pary małżeńskiej.
Zwyczaje podczas zabawy weselnej:
- rodzice witają parę młodą chlebem i solą,
- po wypiciu lampki szampana młoda para tłucze kieliszki na szczęście,
- całowanie się, na wezwanie gości „gorzko, gorzko” i przyśpiewki typu „ona temu winna, ona temu winna, pocałować go powinna; on jest temu winien, on jest temu winien, pocałować ją powinien; oni temu winni, oni temu winni, pocałować się powinni”,
- pierwsze toasty za zdrowie i pomyślność młodej pary,
- pierwszy taniec młodej pary, który rozpoczyna zabawę weselną,
- tort weselny musi zostać pokrojony przez młodą parę,
- oczepiny (w większości o północy)
- poprawiny (często z tańcami)
Popularne staje się tworzenie własnej strony internetowej o własnym ślubie i weselu. Zamieszcza się na niej fotografie ślubne i informacje dla gości weselnych, rodziny oraz znajomych.
Więcej o tradycjach polskich: Obyczaje