Archiwum kategorii: Ślub i wesele

Fotografia ślubna w plenerze.

Fotografia œślubna - Młoda ParaWykonywane przez nas sesje zdjęciowe w plenerze mają różny charakter. Dla każdej pary staramy się wybrać nową scenerię zdjęć. Chyba, że nowożeńcy mają swoje ulubione miejsce, na przykład związane z pierwszą randką, zaręczynami, ulubionym hobby, itp.

Fotografia ślubna w plenerze łączona jest niekiedy z usługą wideofilmowania. Dodatkowe sceny nakręcone podczas sesji zdjęciowej w plenerze wzbogacają scenariusz filmu ślubnego.

Fotoksięga

fotoksiązkaFotoksięga, to bezkompromisowa jakość, którą definiująfotoksiega fotoksiążka najbardziej wymagający klienci.

Szeroka gama okładek, dodatków i akcesoriów umożliwia zaprojektowanie fotoksięgi, która będzie odpowiadała Państwa indywidualnym potrzebom.

Zwyczaje ślubne

szampanOsoby, które biorą ślub, niezależnie od wieku określane są mianem młodej pary. Przeważnie po ceremonii zaślubin odbywa się uczta i zabawa weselna. Tym wydarzeniom towarzyszą różne zwyczaje, które są odmienne w zależności od kręgu kulturowego, z jakiego wywodzi się młoda para.

W tradycji polskiej pojawiły się nowe zwyczaje, jak np. wprowadzenie panny młodej do kościoła przez ojca, lista prezentów ślubnych, sesja zdjęciowa w plenerze pary małżeńskiej.

 

Zwyczaje podczas zabawy weselnej:

  • rodzice witają parę młodą chlebem i solą,
  • po wypiciu lampki szampana młoda para tłucze kieliszki na szczęście,
  • całowanie się, na wezwanie gości „gorzko, gorzko” i przyśpiewki typu „ona temu winna, ona temu winna, pocałować go powinna; on jest temu winien, on jest temu winien, pocałować ją powinien; oni temu winni, oni temu winni, pocałować się powinni”,
  • pierwsze toasty za zdrowie i pomyślność młodej pary,
  • pierwszy taniec młodej pary, który rozpoczyna zabawę weselną,
  • tort weselny musi zostać pokrojony przez młodą parę,
  • oczepiny (w większości o północy)
  • poprawiny (często z tańcami)

Popularne staje się tworzenie własnej strony internetowej o własnym ślubie i weselu. Zamieszcza się na niej fotografie ślubne i informacje dla gości weselnych, rodziny oraz znajomych.

 

Więcej o tradycjach polskich: Obyczaje