Archiwum kategorii: Wideofilmowanie Poznań

O wideofilmowaniu w Poznaniu

Fotografia ślubna – Most Biskupa Jordana w Poznaniu

Fotografia ślubna - Poznań 2014
Fotografia ślubna Poznań 2014

W Poznaniu jednym z ulubionych miejsc sesji zdjęciowych i filmowych jest most Jordana nad rzeką Cybiną.

Bardzo ładnie oświetlony w nocy, stanowi piękne tło, szczególnie w sesjach ślubnych.

Bohaterem drugiego planu jest tu Poznańska Katedra z podświetlonymi murami.

Jeszcze jeden szczegół – to kłódki na poręczach mostu, zapięte na „wieczność” przez nowożeńców.

 

Filmowanie – Techniki

Nie łatwym zadaniem jest wybór odpowiedniego sprzętu stabilizującego lub poruszającego kamery. Nie istnieje uniwersalne urządzenie nadające się do wykorzystania w każdej sytuacji.

Fotografia ślubna - Moraczewo
Wideofilmowanie Poznań – Filmy ślubne

Sposoby filmowania.

 

1. Kamera „z ręki”.

Mamy możliwość wykonywania szybkich ruchów kamerą, podążając za akcją. Możemy przesuwać, obracać i pochylać kamerę w dowolnie wybranym kierunku. Ramiona operatora kamery niwelują część niepożądanych ruchów ciała. Natomiast waga kamery powoduje zmęczenie mięśni. Nie mamy automatycznej kontroli poziomu.

2. Statyw.

Obraz jest stabilny przy każdej długości ogniskowej (pod warunkiem, że dobraliśmy odpowiedni statyw do posiadanej kamery). Dzieki głowicy wideo mamy możliwość precyzyjnego i bardzo dokładnego wypoziomowania kamery. Głowice olejowe umożliwiają płynne ruchy kamery w każdym kierunku. Mamy doskonalą kontrolę nad kompozycją kadru, oświetleniem, kontrastami i akcją. Rozstawienie statywu wraz z regulacją głowicy wymaga trochę czasu. Powyżej 130 stopni mamy utrudnione panoramowanie.

3. Kran filmowy.

Zaletą jest możliwość wykonywania pionowych, płynnych ruchów od poziomu gruntu aż do maksymalnej wysokości ramienia kranu filmowego. Urządzenie umożliwia wykonanie ciekawych i niezwykle widowiskowych ujęć. Wadą jest długi czas rozstawiania i przygotowania do pracy, a także waga w transporcie. No i cena 🙂

4. Bezwładnościowe systemy stabilizacji (np. Steadycam).

Całkowita redukcja wszelkich niepożądanych ruchów kamery wywołanych poruszaniem się operatora. Kamera może swobodnie podążać za akcją, płynnie przemieszczając się po nierównym gruncie, gdzie niemożliwe jest zastosowanie innych systemów stabilizacji. Niestety operator musi równoważyć dodatkowy ciężar na ramionach lub specjalnej kamizelce. Ze wzgledu na duże obciążenie kręgosłupa i ramion czas pracy operatora kamery jest ograniczony. Wymagane jest też duże doświadczenie operatora.

Na podstawie tekstu autorstwa Roya Dextera

Zwyczaje ślubne

szampanOsoby, które biorą ślub, niezależnie od wieku określane są mianem młodej pary. Przeważnie po ceremonii zaślubin odbywa się uczta i zabawa weselna. Tym wydarzeniom towarzyszą różne zwyczaje, które są odmienne w zależności od kręgu kulturowego, z jakiego wywodzi się młoda para.

W tradycji polskiej pojawiły się nowe zwyczaje, jak np. wprowadzenie panny młodej do kościoła przez ojca, lista prezentów ślubnych, sesja zdjęciowa w plenerze pary małżeńskiej.

 

Zwyczaje podczas zabawy weselnej:

  • rodzice witają parę młodą chlebem i solą,
  • po wypiciu lampki szampana młoda para tłucze kieliszki na szczęście,
  • całowanie się, na wezwanie gości „gorzko, gorzko” i przyśpiewki typu „ona temu winna, ona temu winna, pocałować go powinna; on jest temu winien, on jest temu winien, pocałować ją powinien; oni temu winni, oni temu winni, pocałować się powinni”,
  • pierwsze toasty za zdrowie i pomyślność młodej pary,
  • pierwszy taniec młodej pary, który rozpoczyna zabawę weselną,
  • tort weselny musi zostać pokrojony przez młodą parę,
  • oczepiny (w większości o północy)
  • poprawiny (często z tańcami)

Popularne staje się tworzenie własnej strony internetowej o własnym ślubie i weselu. Zamieszcza się na niej fotografie ślubne i informacje dla gości weselnych, rodziny oraz znajomych.

 

Więcej o tradycjach polskich: Obyczaje

 

Obrączki

obraczki. wideofilmowanie poznan

„… istotnym elementem stroju ślubnego są obrączki. Ważne o tyle, że po uroczystości są naszym nieodłącznym atrybutem. Rzadko się z nimi rozstajemy. I co ciekawe, ich klasyczne – ponadczasowe – proste formy ulegają zmianie. Moda dyktuje szerokość obrączek, kolor złota, a nawet rodzaje zdobień. Kobiety, które w zależności od nastroju i okazji noszą zarówno biżuterię wykonaną z żółtego i białego złota lub ze srebra, wybiorą z pewnością wzory dwukolorowych lub trzykolorowych obrączek, łączące elementy złota w różnych odcieniach i o różnych fakturach (błyszczące lub matowe). Obrączki mogą mieć prostą lub nieco bardziej finezyjną formę, mogą na przykład przypominać dwie przeplatające się ze sobą wstęgi lub przybrać kształt kunsztownej plecionki czy warkocza. Zwolennicy awangardowej biżuterii wybiorą prawdopodobnie nowoczesne modele obrączek: dwukolorowe ze zdecydowanymi zdobieniami geometrycznymi, obrączki wykonane z tytanu lub wysadzane kilkoma brylantami. …”

(źródło: gnieźnieński tydzień z dn. 21 stycznia 2011 nr wyd. 3 (16)  opracowanie: GOK)

Wideofilmowanie Poznań

FILMOWANIE ŚLUBU I WESELA.

Proponujemy Państwu produkcję pamiątkowego filmu z dnia ślubu i wesela. Styl montażu, rodzaj użytej muzyki, części jakie ma zawierać film, uzgadniamy zawsze przed przystąpieniem do pracy. W dniu ślubu stajemy się w miarę niewidzialnym świadkiem wydarzeń. Nie ingerujemy w przebieg uroczystości.

Każda nasza realizacja filmu z wesela ma indywidualny, niepowtarzalny charakter. Przykładamy dużą uwagę, aby nie działać szablonowo. Filmowaniem uroczystości zajmujemy się od …  XX wieku 🙂 , ale w naszych głowach ciągle rodzą się nowe pomysły na ciekawe czołówki, prezentacje zdjęć, teledyski, rozbudowane wstępy do filmu czy specjalne zakończenia.

Usługę wideofilmowania jaką oferujemy, to film ślubny zarejestrowany kamerami o wysokiej jakości obrazu, w formacie HD. Zawsze filmowany i montowany według scenariusza dostosowanego do temperamentu pary młodej. Wydany na płytach DVD lub Blu-ray. Długość filmu do uzgodniania.

 

Wideofilmowanie Poznań – Wielkopolska – Polska.